2013. szeptember 5., csütörtök

Filmvélemény #15 - Családi üzelmek (We're the Millers)

Hétfőn moziban voltunk Imivel és mi mást is nézhettünk volna meg, mint azt a vígjátékot, amit mindenki az év filmjének (vagy legalábbis vígjátékának) kiáltott ki: a Családi üzelmeket. (Apropó, már megint mi ez a címfordítás? Istenem! :D)

filmuniverzum.com


A történet nagyon egyszerű. Adott egy középkorú agglegény (Daniel), aki drogdílerként éli az életét. Egy nap azonban utcai suhancok ellopják tőle a napi bevételt és az összes anyagot, ami még nála maradt, így a "főnöke" megbízza, hogy csempésszen be Mexikóból marihuánát az Amerikai Egyesült Államokban. Nem ám kis pitiáner adagra kell gondolni, menet közben kiderült, hogy egy nagyobb szállítmányról van szó.
Danielnek nincs választása, el kell vállalnia a megbízást, így azon kezdi el törni a fejét, hogy hogyan is lehetne ezt a legfeltűnésmentesebben véghezvinni. Végül egy isteni jel hatására úgy határoz, hogy családapának fogja álcázni magát, aki családi nyaralásra megy Mexikóba a feleségével és a gyerekekkel. Igen ám, de egy agglegénynek honnan lenne felesége és gyerekei? Itt jön képbe a szomszéd rúdtáncosnő (ő lesz a feleség), a házban lakó árván maradt fiú (ő lesz a Daniel fia), valamint a hajléktalan tinédzser (ő lesz a lány). Azonban ahogy az sejthető, ez a csempészet nem fog simán menni, különböző kalandokba keveredik az álcsalád. Azt, hogy vajon sikerült-e időben leszállítani a marihuánát, nem szeretném elárulni, nézzétek meg Ti!

Nekem végig nagyon tetszett a film, Iminek is, tényleg sírva nevettünk már rajta sokszor. Rengeteg poénos jelenet van benne, a karakterek is nagy viccesek, így önmagában már ez is nevetésre adott okot. Külön tetszett még, hogy a sok vicces rész és idiótaság ellenére megjelentek benne az érzelmek is, így azért a végére egy jó kis történet kerekedett belőle.

Jennifer Anistont külön szeretném kiemelni, elképesztően jó nő még mindig, bormaformában van, úgyhogy a férfiaknak plusz egy indok a film megnézésére! ;) A hölgyeknek pedig motivációnak sem utolsó, nagyon jó példa, hogy 44 évesen is lehet ilyen fantasztikusan kinézni.

gamestar.hu


Összességében én úgy gondolom, hogy mindenképp érdemes megnézni annak, aki egy jóízűt akar nevetni és egy teljes, kétórás kikapcsolódásra vágyik. Nagyon hiányzott már egy igazán nevettető vígjáték, véleményem szerint az utóbbi időben inkább csak gyengébb próbálkozások voltak ezen a területen a mozikban.Nálam is ez 2013 vígjátéka - egyelőre!

Ti megnéztétek már ezt a filmet? Nektek is ennyire tetszett? Szerintetek melyik az év vígjátéka?

2013. szeptember 3., kedd

Lencsefőzelék, ahogyan én szeretem

Imádjuk a lencsét. Nem csupán újévkor készítjük, az év bármely napján szívesen fogyaszjuk. Akár hetente is. Szeretjük a megszokott, sima lencsefőzeléket is, de amióta egyszer így elkészítettem, azóta csak így kéri a család... Isteni finom, kóstoljátok meg Ti is!

Hozzávalók:

  • 1 csomag (500 g) lencse
  • 2 vöröshagyma
  • 3 gerezd fokhagyma
  • babérlevél
  • bors
  • 1 nagy doboz tejföl
  • 1 kis tubus mustár
  • 3 evőkanál ecet
  • liszt, olaj (a rántáshoz)
Először a lencsét egy kis időre beáztatom, majd megpucolom a vöröshagymát (elég az egyiket, a másiknak rajta maradhat a héja, felvágni sem kell) és a fokhagymát. Miután úgy gondoljuk, hogy eleget állt a lencse (kb. negyed óra) feltesszük főni egy nagy lábasba, annyi vízzel öntjük fel, amennyi főzeléket szeretnénk. Beledobjuk a fokhagymát és a vöröshagymát, valamint 2-3 babérlevelet is. Fedővel lefedve főni hagyjuk. Nagyjából 40 perc elteltével megnézzük, hogy megfőtt-e már a lencse, ha igen, kidobáljuk belőle a hagymákat és a babérlevelet.
Zsemleszínű rántást készítünk (pontos mennyiséget nem írok, attól függ, hogy ki milyen sűrűn szereti), amit egy szűrő segítségével belepaszírozunk a főzelékbe, így biztosan nem lesz csomós. Gyakran kevergetve felforraljuk.
Miután felforrt, beízesítjük: hozzáadjuk a tejfölt, a mustárt és az ecetet, valamint ízlés szerint a sót és a borsot. Még egyet rottyantunk rajta és már kész is.
Tálaláskor kerülhet az asztalra kenyér, bármilyen feltét a főzelékhez (magában is finom) vagy esetleg mustár, tejföl, ecet, hogy aki akar, az tehessen még bele saját szájíze szerint.

Ti szeretitek a lencsefőzeléket? Milyen gyakran készítitek? Ismertétek ezt a verziót?

2013. augusztus 26., hétfő

Gondolatok egy könyvről #13 - Tom Harper: Titkok könyve

Még Dorka blogján olvastam karácsony előtt egy bejegyzést, amiben különböző stílusú könyveket ajánlott karácsonyi ajándék gyanánt. Abban már biztos voltam, hogy Anyukámnak J.K. Romling felnőtteknek szóló könyvét fogom megvenni, azonban azt, hogy Apukámnak melyiket ajándékozzam ennek a bejegyzésnek a segítségével döntöttem el: Tom Harpertől a Titkok könyve című írás került a fa alá.

libri.hu


Azért esett erre a könyve a választásom, mert azt olvastam róla, hogy a Da Vinci-kódhoz hasonló stílusban íródott, legalább olyan izgalmas és cselekménydús. A szüleim és én is hatalmas Dan Brown rajongók vagyunk, úgyhogy nálam ez önmagában már elég is volt a vásárláshoz.

A könyv valóban egy krimi, már az elején erősen indít a szerző: Gillian elrablásáról olvashatunk, aki azzal tölti az elrablása előtti idejét, hogy gyorsan elküldi az eddigi kutatásainak eredményét (természetesen titkosítva), valamint azt, hogy veszélyben van, volt barátjának, aki az FBI-nak dolgozik és ahogyan ő fogalmaz: "részeteket rak össze". Természetesen a volt barátot, Nicket  nagyon felzaklatja a hír, egyből nyomozásba kezd, hogy megmenthesse a lányt.
Nyomozása során találkozik a múlt nagy titkaival, különböző történelmi ismeretekkel gazdagodik, titkokat, rejtélyeket fejt meg és lesz egy segítője, akivel többször szembe kell nézniük a veszéllyel és a halállal. Az, hogy vajon fény derül-e arra, hogy Gillian mit talált a múlttal kapcsolatban és hogy egyáltalán megtalálják-e az elrablott nőt, olvassátok el Ti!

Érdekesség, hogy a könyv két különböző világba kalauzol el bennünket: a mai modern világ mellett fejezetenként felváltva olvashatunk a középkorban is és az egész egyszerűen zseniális, ahogyan ez a két világ a könyv végére összeforr, összefügg.

Összességében nekem a Dan Brown-könyvek jobban tetszenek, ezt az is bizonyítja, míg azokat néhány nap leforgása alatt kiolvastam, ezzel a könyvvel viszont több hét alatt végeztem csak. Úgy gondolom, hogy egy olvasást megér, mert a kétféle cselekményi helyszín nagyon érdekes és több izgalmas történelmi tényre, érdekességre is bukkanhatunk a könyvben.

Ti olvastátok már ezt a könyvet? Hogy tetszett? Szeretitek a krimiket? Nálatok megütötte a DB-könyvek színvonalát?

2013. augusztus 22., csütörtök

Das Gesunde Plus Haar Vital Komplex azaz a DM sajátmárkás hajvitaminji

Pár hónapja azt javasolta a fodrászom, hogy kezdjek hajvitamint szedni. Teljes mértékben egyetértettem vele, mert az utóbbi időben nem voltam olyan elégedett a hajammal, mint régen. Látszik, hogy megviselte a melírról festésre történő váltás. Én pedig imádom a hajamat, már így is károsodott a fénykorához képest, úgyhogy elkezdtem kutatni a pénztárcámnak megfelelő (jelenleg munkát keresek) termék után. A DM sajátmárkás termékére esett a választásom, sok jót olvastam róla és az ára is abszolút baráti: 800-900 Ft és 2 hónapra elegendő kapszulát tartalmaz. Az összetevőket ide kattinva olvashatjátok, ahol további véleményt is találtok.

kremmania.hu


Az alkalmazása nagyon egyszer: minden nap folyamatosan egészen 60 napig 1 tablettát kell bevenni naponta. Én mindig reggel vettem be, de reggeli után, mert volt olyan, hogy éhgyomorra vettem be és nem sokkal később hányingerem lett. Nem biztos, hogy összefügg a két dolog, de azért az eset után figyeltem arra, hogy mindig egyek valamit mielőtt beveszem a kapszulát.

Fontos tudnivaló még, hogy ez a készítmény nem csupán a haj szépségét segíti elő, hanem a körmöket is erősíti, így azoknak is érdemes belekezdeni egy ilyen 60 napos kúrába, akik állandó harcban állnak a töredező körmökkel. Bőrszépítő hatása is lehet a doboz hátoldala szerint.

Sokan tartanak a B vitamin éhségnövelő hatásától, nálam ilyen nem volt, ugyanannyit ettem, amennyit szoktam, nem kezdtem őrült zabálásokat rendezni.

Nekem elég jól teljesített mindkét területem, a pozitív változásokat már 2 hét elteltével megfigyelhettem. A hajam erősebb, fényesebb és dúsabb lett, nem hullik már annyira, mint a kapszula szedése előtt. Hajnövekedés tekintetében nem tapasztaltam semmilyen változást. A körmöm nagyon erős lett, most már meg sem kottyan neki egy hosszabb időtartamú mosogatás, gyorsabban is nő, bár én az utóbbi években inkább rövid köröm párti vagyok, praktikusabbnak tartom. Bőrszépítő hatásáról nem igazán tudok nyilatkozni, alapjába véve elégedett vagyok a bőrömmel.

Összességében én bátran ajánlom mindenkinek, szerintem az ára sem vészes és ha a haj-köröm-bőr trióból csak az egyik problémára jelent megoldást, már akkor megérte beruházni rá.

Ti szedtek valamilyen szépség- vagy hajvitamint? Mik a tapasztalataitok ezen a téren? Esetleg már ezt a kapszulát is próbáltátok? Ha igen, bevált? Meg vagytok elégedve a hajatokkal/körmötökkel?

2013. augusztus 21., szerda

"Nomád" nyaralás - Mit vigyünk magunkkal?

Nem egészen két hete jöttünk haza Merenyéről, ahol 8 napot töltöttünk, egy horgászós-lakókocsiban alvós nyaralás keretében. Elég jó volt, jól éreztem magam, bár először féltem, hogy majd unatkozni fogok, de végül mindig volt mit csinálni. Elég sok könyvet vittem magammal, ám egyikbe sem tudtam belekezdeni az előbb említett okok miatt, egyedül a két Szex és New York filmet néztem újra (tényleg új értelmet nyer az egész a sorozat végignézése után, de erről talán majd egy másik bejegyzésben).
Ennek a bejegyzésnek az a célja, hogy segítsek nektek a csomagolásban, hogy semmi fontos ne maradjon otthon, mondanom sem kell, hogy egy "nomád" nyaraláson azért teljesen mások a körülmények, mint egy félpanziós wellness hétvégén. Előre hangsúlyozom, hogy minden embernek más az igénye, mi 10-en mentünk alapból, de voltak olyan napok, amikor 20-an is voltunk és összességében semmiből sem szenvedtünk hiányt, de ez a lista nem szentírás, igény szerint kerülhetnek még rá dolgok és el is hagyható, amit szükségtelennek éreztek.

merenye.carp.hu

Mindenekelőtt alaposan járjatok utána, hogy hol fogtok aludni, ott ténylegesen hányan férnek el, vinni kell-e sátrat, lakókocsit, matracot, hálózsákot, takarót, párnát, paplant, lepedőt, ágyneműt. Általában egyébként az a megszokott, hogy erről nekünk kell gondoskodnunk.
Egy elég nagy sátrat állítottunk fel konyhának, így kényelmes volt, hogy nagyjából minden az evéshez-iváshoz szükséges holmit itt megtalálhattunk. Helyet kapott benne 2 sörpad (de a nagy meleg miatt az első pár nap után ezt kivittük inkább a szabadba és ott ettünk, mert a sátorban képtelenség volt megmaradni), 2 hűtő, egy sörcsapoló, mikró, vízforraló, szendvicssütő, DVD-s tévé (zenehallgatás miatt), különböző tároló rekeszek, ládák. Az edényekre, tányérok, tálak, bögrék, poharak, evőeszközök szintén itt voltak, ezekre még majd részletesen kitérek. Kellett még műanyag kanna a vízhordáshoz, lavór a mosogatáshoz (tavaly volt egy eszméletlen klassz műanyag mosogatótálcánk, az idén sajnos itthon maradt), vödör az öblögetéshez.
A kajálást tekintve előre találjuk ki, hogy hogyan akarjuk megoldani az étkezést, eszünk-e a strandon, szeretnénk-e bográcsolni, főzni, sütögetni vagy csak valami "hideget" eszünk. Könnyebb a dolgunk, ha van a közelben egy bolt, ott megvehetjük a napi romlandó(bb), friss élelmiszereket (kenyér, felvágottak, tej, sajt, zöldségek, gyümölcsök stb), de néhány dolgot nekünk is érdemes levinni (pl.: májkrém, konzervek, bepácolt hús, fűszerek, olaj, ecet, liszt, tészta, ásványvíz, üdítő, kávé, tea stb.). Hőtőtáskában akár kis mennyiségben a fentebb felsorolt könnyebben romló kaják közül is pakolhatunk, de csak annyit, amennyit hamar meg is eszünk.
Az alapanyagok mellett a kellékek is nagyon fontosak. Ha nincs, akkor vinni kell bográcsot, tárcsát, serpenyőt vagy egyéb edényt, amit gázláng vagy szabad tűz mellett használni akarunk. Én vittem gofrisütőt is, mert tervbe volt véve, hogy egyik nap gofrit készítek a többieknek (sajnos erre nem jutott már idő, mindig volt mit enni, a nyaralás végére sokszor már a bőség zavarával küzdöttünk, nem hiányzott a gofri). Lángost viszont sütöttem egy nap és teljes mértékben meg tudtam oldani még a kigyújtást is (bár vicces volt, egy ládatető testesítette meg a gyújtódeszkát, a gyújtófát pedig egy nagy fakanál), ha ilyen terveink vannak érdemes betenni az ehhez szükséges eszközöket.
A továbbiakban inkább felsorolásszerűen folytatom, nem sok magyarázni való marad a most következő dolgokkal kapcsolatban.
Konyhai eszközök: műanyag tálak, ételhordó, tálca, kenyérvágó kés, vágódeszka, fakanál, szedőkanál, merőkanál, szűrő, húsklopfoló, fokhagymanyomó, húsvágó kés, krumplinyomó, nokedli szaggató, hússütő csipesz, konyhai mérleg, mérőedény, olló, habverő,reszelő, hámozó, dugóhúzó, konzervnyitó, lapostányér, mélytányér, kistányér, műzlis tál, pohár (különböző méretekben), bögre,  kés, kenőkés, villa, kanál, kisvilla, kiskanál, esetleg műanyag holmik.
Takarításhoz, higéniához kapcsolódó dolgok: papírtörlő, konyharuha, alufólia, nejlonzacskó, szatyrok, szemeteszsák, mosogatószer, mosogatószivacs, általános tisztítószer, Domestos, WC papír, papírzsepi, szalvéta, nedves univerzális tisztítókendő, törlőkendő, mosópor, folyékony szappan. Én még egy felakasztható WC tisztítót (biztos tudjátok, hogy mire gondolok) is vittem a nyilvános WC-be. :D
Gyógyszerek, "házi patika": ragtapasz, lázmérő, lázcsillapító, fájdalomcsillapító, Fenistil, kötszer, kalcium tabletta, Normaflore, torokfájás elleni cukorka, leégést csillapító szer, sebfertőtlenítő, szúnyogirtó spray.

Mindezek mellett természetesen szükségünk van még a szokásos nyaralásra is vitt holminkra (ruhák, cipők, tisztálkodási szerek, stb.), valamint bármit magunkkal vihetünk, amit egyébként is szívesen használunk a tóparton pihenéshez, napozáshoz, fürdéshez. Ha szeretnétek, erről is írok majd később.

Van olyan dolog, amit kifelejtettem és szükségesnek gondoljátok? Szeretitek az ilyen típusú nyaralásokat? Szoktatok horgászni?



2013. május 8., szerda

Gondolatok egy könyvről #12 - Gönczi Gábor és Csikós Balázs: Bazi nagy esküvőskönyv

J.K. Rowling felnőtteknek szóló regénye részemről még várat magára... történt ugyanis, hogy elkezdtem olvasni, nagyon tetszett, de aztán valamilyen okból egy hétig nem jutott rá időm, ezért a szereplők teljesen összekavarodtak a fejemben... újrakezdeni nem volt kedvem 150 oldal után, úgyhogy egész egyszerűen felé sem mentem. Azóta letöltöttem már egy angol szereplőlistát, szóval semmi sem állhat a kiolvasás útjába.

Múlt héten azonban kölcsönbe hozzám került Gönczi Gábor esküvőkről írt könyve, amit menyasszonyként nagy lelkesedéssel kaptam kézbe és végeztem ki elég gyorsan.

(libri.hu)

A könyv a szerzők bemutatása után 9 nagy fejezetben taglalja az írói által fontosnak vélt gondolatokat. Az alapvető gondolatoktól kezdve, a meghívón, a helyszínen, a fotóson, a ruhán keresztül, a legény- és lánybúcsún át egészen a házassági szerződésig mindent felölel. Emellett (sztár)esküvők történetei színesítik a könyvet.

Én végig nagyon jól szórakoztam, jókat kuncogtam. Tetszett a könyv stílusa, jól meg van írva, jól összerakott. Nagyon tetszett az a gondolat, hogy az esküvő tervezésének menete, az összefogás, együtt gondolkozás, tervezés, munkálkodás előrevetíti a pár további életét, a házaséletet. Nem igazán követem a sztárok világát, eléggé távol áll tőlem a bulvár, úgyhogy jó volt kicsit betekinteni ebbe a témába is az esküvők által, némelyiken meg is lepődtem eléggé. 

Szerintem 3+1 főbb tanácsa van a könyvnek:
1. Ne legyen külön teremben a svédasztal, a bárpult és a tánctér, ez ugyanis nagyon megosztja az embereket.
2. Ne legyen minden percre pontosan megszervezve, csúszások mindig vannak, szervezzünk inkább programsorrendileg.
3. Elsősorban a vendégsereget szolgáljuk ki, igyekezzünk maximálisan a kedvükben járni, ne akarjuk azt megmutatni, hogy mi milyen jók és tökéletesek vagyunk (mert például nagyon egészségesen étkezünk)  és akkor már baj nem lehet, a jó hangulatról gondoskodni fognak.
+1: Egy idő után az ital minősége helyett inkább az ital mennyisége fog számítani. Ha van elegendő ital a lagziban a siker garantált.

Összességében mindenképp megéri elolvasni a könyvet, ugyanis annak ellenére, hogy olyan sokat nem lehet tanulni belőle, tartalmaz néhány olyan jó tanácsot, amire sokszor nem is gondolna az ember. Nem mellékesen pedig remekül lehet szórakozni az olvasás közben.

Olvastátok már ezt a könyvet? Tanultatok belőle valamit? Hogy álltok a bulvárral? Melyik volt a kedvenc sztáresküvőtök?

2013. május 6., hétfő

Gesztenyés-babapiskótás álomtorta

Szombaton tartotta a születésnapját a másod-unokatestvérem és a barátnője, bulit is tartottak, úgyhogy elhatároztam, hogy meglepem őket egy tortával, egyébként is elég bevett szokás már, hogy a barátainknak én sütöm a tortát. :) Mivel aznap ballagás volt nálunk, ezért egy egyszerű, gyorsan elkészíthető, lehetőleg sütés nélküli, ám de mégis finom változatot kerestem, amit sikerült is megtalálnom.

Hozzávalók:

  • 2 csomag gesztenyemassza
  • 25 dkg darált keksz
  • 15 dkg porcukor
  • 1 dl tej
  • egy kis rum
  • 1 csomag (kb. 20 db) babapiskóta
  • 2 csomag vaníliás pudingpor
  • vanília aroma (elhagyható)
  • 6 evőkanál cukor
  • 6 dl tej
  • 20 dkg margarin
  • 20 dkg porcukor
  • 3 dl habtejszín
  • színes tortadara a díszítéshez
A torta elkészítését a 2 csomag puding megfőzésével kezdjük: hozzáadjuk a 6 evőkanál cukrot, a vanília aromát és a tejet, majd a csomagoláson leírtak szerint elkészítjük. Ezután, amíg a puding hűl, kikeverjük a margarint a 20 dkg porcukorral.
A babapiskótákat tejbe áztatjuk, majd hozzálátunk a tészta összegyúrásához. Ehhez a 2 csomag gesztenyemasszát, a 25 darált kekszet és a 15 dkg porcukrot annyi tejjel (kb. 1 dl) és rummal keverjük össze, hogy egy ne túl lágy masszát kapjunk. Ezt a kapcsos tortaforma aljára nyomkodjuk, egyenletesen.
Összekeverjük a kihűlt pudingot a margarinos krémmel és a felét a tortaformába töltjük, rétegezzük a beáztatott babapiskótával, majd ismét a puding következik.
Végül felverjük a habtejszínt és a torta tetejére simítjuk, színes tortadarával díszítjük. Fogyasztásig hűtőben tároljuk.

Szeretitek a gesztenyés süteményeket? Van valami jól bevált sütés nélküli receptetek?

2013. április 24., szerda

Kutyakeksz házilag

Tegnap volt a vizsla kutyusunk első születésnapja, ezért úgy határoztam, hogy ha már úgyis ráérek, kutyakekszet fogok neki sütni. Egyébként is szeret mindenféle kapható jutalomfalatot, így reménykedtem, hogy ez is ízleni fog neki. Nos, az első darab még kissé ismeretlen volt neki és idegenkedett tőle, de utána már bátran falta a további kekszeket.
Ha Te is szeretnéd meglepni valamivel kedvencedet, ezt a receptet bátran ajánlom.

Hozzávalók:

  • 30 dkg liszt
  • 1 teáskanál só
  • 1 tojás
  • kb. 1 dl húsleves (ha nem akar összeállni a tészta, nyugodtan lehet bele többet is tenni)
  • felvágott/ bacon/ maradék hús/ bármi, amit egyébként is szívesen eszik a kutya (elhagyható)
A recept és az elkészítés nagyon egyszerű. Először a két száraz összetevőt elkeverem, ráütöm a tojást, majd ráöntöm a húslevest. Ha valamilyen extra hozzávalót (én apróra vágott sonkát és párizsit használtam) is szeretnénk beletenni, azt is most kell hozzákeverni. Tésztává dagasztjuk, kinyújtjuk, kiszaggatjuk és sütőpapírral kibélelt tepsire sorakoztatjuk a falatkákat. 180 fokon kb. 25 percig pirulásig sütjük, de ha vastagabb formát készítettünk, akkor érdemes megnézni egy hústűvel vagy villával, hogy a közepe is rendesen átsült-e.

Ha rendesen megsütjük és kiszárítjuk a sütőben, akkor akár több hétig is eláll, ha egy kicsit puhábbra hagyjuk igyekezzünk néhány napon belül odaadni mindet a kis kedvencnek.


Én háromféle formájút készítettem (mézeskalács szaggatóval): tenyeret, halat és nyilat, de úgy gondolom, hogy a forma az mellékes, ki kénye-kedve igénye, ízlése, ideje szerint formázhatja. 2 tepsinyi adag jön ki ebből a mennyiségből.

Sütöttetek már otthon kutyakekszet? Ha igen, mik a tapasztalataitok? Van valamilyen jól bevált recept? Kipróbáljátok majd ezt?

2013. február 27., szerda

Filmvélemény #14 - Elrabolva 2. (Taken 2.)

Annak ellenére, hogy 2008-as film, én még csak nem olyan régen láttam az Elrabolva című film első részét, amiben Bryan, az ex-titkosügynök lányát, Kimet elrabolják a lánykereskedők. A elrablást még az is tetézi, hogy mindez egy akkora városban történik, mint Párizs, ahová a lány az egyik barátnőjével ment nyaralni. Miután Bryan tudomást szerez a bűncselekményről, azonnal felkerekedik, hiszen tudja: nem szabad vesztegetni az időt! A munkatapasztalatának, rutinjának, erejének, tudásának és eszének hála a lány előkerül és boldogan térhetnek haza otthonukba.

http://filmtrailer.hu


A második rész helyszínéül legfőképp Isztambul szolgál, ide utazik el munkaügyben Bryan. Családja (volt felesége és a lánya) utána repül, hogy meglepjék őt és együtt nyaralhassanak. Ám a nyaralás közel sem felhőtlen: az első részben Bryan által meggyilkolt lánykereskedők apja és annak csapata bosszút forral, el akarja rabolni mindhármukat, majd megölni Bryant. Mit gondoltok, sikerül túlélnie a családnak? Netán valamelyikük meghal? Esetleg Bryan most is túl jár mindenki eszén?

A film teljes mértékben olyan jól meg van csinálva, mint az első rész, mind kivitelezésben mind pedig cselekményileg. Bár két részletben sikerült végignézni, ez nem von le semmit a film élvezhetőségéből és izgalmából, csupán a fáradság számlájára írható. Összességében egy jó filmről van szó, de mondanivalót ne sokat várjatok tőle, emiatt inkább az "egyszer nézhető" kategóriába sorolnám be.

Ti láttátok már valamelyik részt? Melyik tetszett jobban?

2013. február 19., kedd

Filmvélemény #13 - Erőnek erejével (The Last Stand)

Két hete moziban voltunk és az új Schwarzenegger-filmre esett a választásunk, egyértelműen Arnold személye miatt, hisz a történetről semmit sem hallottunk előtte azon kívül, hogy akciófilm.

(forrás: mozifilm.x3.hu)

A cím fordítására inkább ki se térnék, bár állandóan megbotránkozom a magyar filmcímeken... ez is egy a sok gyöngyszem közül.

Na de akkor nézzük röviden a történetet. Megszökik egy nagyon veszélyes FBI-os rab, a film gyakorlatilag arról szól, hogy próbálják elkapni, különböző csapdákat állítanak neki. A főszereplő Ray (Arnold Schwarzenegger) egy kis mexikói határ menti város seriffje, pont azé a városé, ahol a megszökött rab készül átkelni a határon. Az FBI figyelmezteti Ray-éket, hogy készüljenek fel és tartsanak ki addig, amíg az FBI-osak oda nem érnek... az pedig maradjon titok, hogy sikerül-e megfékezni a szökött fegyencet.

Nekem végig nagyon tetszett a film, már a fegyenc megszökése is olyan lebilincselő és szépen kidolgozott, kigondolt volt, hogy ez megalapozta a viszonyomat a filmhez. Az izgalom végig megmaradt és az akciófilm meghatározás ellenére is rengeteget lehetett rajta nevezni. Már csak Ray karaktere miatt is...

Összességében nagyon furcsa volt számomra Schwarzeneggert ilyen idősen látni, a közeli képeken egészen elidőztem az arcán, hogy micsoda ráncok tarkítják. Nem bántam meg, hogy erre a filmre ültünk be, jó kikapcsolódást ígér, ám aki a gondolkozós filmeket szereti, annak véleményem szerint nem ez a megfelelő választás.

Láttátok már ezt a filmet? Hogy tetszett? Mit ajánlanátok megnézésre az újabb filmek közül?

2013. február 18., hétfő

Süssünk fánkot!

Megígértem az egyik barátomnak, hogy péntekre sütök neki fánkot, Anyát is rávettem, hogy legyen aznap fánk az ebéd, így pénteken nekiláttunk a nagy sütésnek! Volt a hűtőben két csomag túró is, aminek a szavatossági ideje eléggé a végéhez közeledett, így úgy döntöttünk, hogy azt is felhasználjuk a "farsangi" finomságokhoz. Így kétféle fánk készült: a hagyományos vagy, ha úgy teszik "sima", valamint túrófánk. Lássuk a hozzávalókat és az elkészítést. Elég sokan vagyunk és sok embernek is adtunk belőle, úgyhogy ezekből a mennyiségekből rengeteg darab készül, nyugodtan lehet felezni az adagokat. 



Hagyományos fánk

Hozzávalók:
  • 1 kg liszt
  • 6 dl tej
  • 8 dkg élesztő
  • 3 tojássárgája
  • 2 evőkanál cukor vagy porcukor
  • 2 evőkanál rum vagy pálinka (mi pálinkát használtunk)
  • egy csipet só
  • vanília aroma (elhagyható)
  • 1 citrom reszelt héja (elhagyható)
  • olaj a sütéshez
A recept nagyon egyszerű: a tejet a cukorral meglangyosítjuk és felfuttatjuk benne az élesztőt. Egy tálba szitáljuk a lisztet, hozzáadjuk a tojássárgáját, a sót és a választott "alkoholt", majd végül beleöntjük az élesztős tejet. Jó alaposan összedolgozzuk, majd kb. háromnegyed óráig kelni hagyjuk. Miután jó nagyra megkelt, egy kilisztezett terítőn kb. 1,5-2 cm vastagságúra nyújtjuk (nem muszáj nyújtófát használni hozzá, a kezünkkel is "húzhatjuk" a tésztát), kívánt nagyságúra szaggatjuk (akár egy pohár segítségével), majd letakarva fél órát kelesztjük. Ha megkelt benyomkodjuk a közepüket az ujjunk segítségével, hogy egy mélyedést kapjunk.
Ezután a sütés következik. Felforrósított olajba tesszük a kiszaggatott fánkokat (mélyedéssel lefelé), fedő alatt sütjük egy darabig, majd megfordítjuk és fedő nélkül készre sütjük a másik oldalát is. Vigyázzunk, mert nagyon hamar megsül! Papírtörlővel kibélelt tálra/tálcára/jénaiba szedjük.
Ízlést szerint lekvárral, porcukorral, pudinggal, tejszínhabbal fogyasztjuk, ennek csak a képzeletünk és az ízlésünk szab határt. Melegen a legfinomabb.



Túrófánk

Hozzávalók:
  • 50 dkg túró
  • 50 dkg liszt
  • 2 kis pohár tejföl
  • 3 tojás
  • 3 evőkanál cukor vagy porcukor
  • 2 teáskanál szódabikarbóna
  • csipet só
  • 1 citrom reszelt héja (elhagyható)
  • vanília aroma (elhagyható)
Az elkészítése nagyon egyszerű: mindent egy nagy tálba jó alaposan a kezünk vagy egy fakanál segítségével összekeverünk, majd olajat forrósítunk a sütéshez. A masszából egy teás- vagy evőkanállal (attól függően mekkora gömböket szeretnénk) kis gombócszerűket szaggatunk (vagy ha esztétikusabb darabokra vágyunk akár ugyanúgy, mint a hagyományos fánk esetében nyújthatunk+szaggathatunk, de ez egy jóval egyszerűbb és gyorsabb megoldás) egyenesen az olajba, majd készre sütjük. Ez is nagyon hamar megsül, vigyázzunk vele! Figyeljünk arra, hogy ha nagyobb darabokat szaggatunk, hogy a közepe is rendesen megsüljön. A kész fánkokat papírtörlős tálba/jénaiba halmozzuk.
Magában is finom, de porcukorba mártva fokozhatjuk a finomságát. Esetleg lekvárba tunkolva is fogyaszthatjuk. Melegen és hidegen is egyaránt jó íze van.



Szerintem mindkét fánk isteni finom, biztos vagyok benne, hogy ezentúl gyakrabban készül majd el nálunk (eddig az én Messzi Mamám volt a fánkfelelős, de ideje volt már, hogy magunk is megpróbálkozzunk vele, hisz nem jöhet el hozzánk mindig, ha megkívánjuk a fánkot :D). Jó tanács: a citromhéj elhagyható ugyan, de szerintem ne hagyjátok ki, így még istenibb az egész! Jó étvágyat!

Szeretitek a fánkot? Mivel szoktátok enni? Próbálkoztatok már az elkészítésével? Ismertek vagy kóstoltatok már különleges, a hagyományostól eltérő fánkokat? Melyik a kedvencetek? 


2013. január 29., kedd

Filmvélemény #12 - Gettómilliomos (Slumdog Millionaire)

Nagyon sokat hallottam már erről a filmről, azt is tudtam például, hogy rengeteg Oscar-díjat is kapott 2009-ben, mindig ott motoszkált a fejemben, hogy meg kellene nézni, de eddig nem került rá sor.
Érdekes, hogy magáról a filmről nem igazán voltak információim, sőt konkrétan azt hittem, hogy ez valami vígjáték féle lehet... ám amikor vasárnap este az M1 jóvoltából megnézésre került, leesett, hogy ez korántsem vígjáték kategória.

forrás: http://thechristianmanifesto.com


A film története elég röviden összefoglalható. Jamal megnyeri az indiai Legyen Ön is Milliomos!-t, olyan magasságokig ér el, amit még előtte senki... ebből kifolyólag sokan úgy gondolták, hogy csalással nyerte meg a 20 millió rúpiát, hiszen honnan tudhat ennyi mindent egy utcagyerek? Előtte ügyvédek, tanult emberek buktak meg sorra. Rendőrök "veszik kezelésbe", kínozzák és elkezdik vallatni, kíváncsiak, hogy mégis honnan tudta a válaszokat. Jamal pedig elkezd mesélni... az élete történetét, a sorsa alakulását, melyből mi nézők is megvilágosodhatunk, hogy honnan is tudott helyes választ adni a nehezebbnél nehezebb kérdésekre.

Természetesen jelen van szerelmi szál is a filmben, sőt, talán ez a legjelentősebb, hiszen ez alakítja a történetet. Jamal mindent azért csinál, hogy viszontlássa egy (sőt, inkább A) rég nem látott szerelmét, azért, hogy együtt élhessenek szerelemben, boldogságban.

A film nagyon erőteljesen drámai, borzasztó szomorú volt szinte végig, ám néhány jelenet azért mégis mosolyt csal az arcunkra, például már maga a Legyen Ön is Milliomos! játék is komikus egy kissé szerintem, főleg, hogy nekem végig Vágó István arcképe lebegett a szemem előtt. :)

Mindenkinek csak ajánlani tudom, azóta már Apukám is megnézte és neki is nagyon tetszett. Ha esetleg valami bonyolultnak és érthetetlennek tűnik, ne kapcsoljátok ki, nézzétek végig, mert a végén minden világossá válik.

Megfigyeltem, hogy az M1 mostanában sorra érdekes és kifejezetten jó filmeket tűz műsorra, vasárnap esténként nem igazán lőhetünk mellé vele.

Ti láttátok már ezt a filmet? Nektek is ennyire tetszett, mint nekem? Melyik volt a kedvenc jelenetetek?